logo dark Bobby Burger
Wegański burger w Bobbym

Wegański burger w Bobbym

Bobby Burger otwiera się na wegan, odpowiada na potrzeby fleksitarian i chce zainteresować swoich obecnych klientów nowymi […]

Bobby Burger otwiera się na wegan, odpowiada na potrzeby fleksitarian i chce zainteresować swoich obecnych klientów nowymi smakami. 100% wegański burger „Power Plant” pojawi się we wszystkich 45 lokalach sieci już 29 listopada br. i będzie bazował na „roślinnym mięsie” firmy Linda McCartney.

Oprócz tego, będzie składał się z podstawowych, warzywnych składników: sałaty, czerwonej cebuli i pomidora. Całość uzupełni wegański sos classic (na bazie wegańskiego majonezu) i puszysta bułka z sezamem. Tym samym staniemy się jedyną siecią burgerowni w Polsce, która oferuje taką pozycję w menu. – Roślinne zamienniki mięsa marki Linda McCartney’s, istniejącej na rynku od początku lat 90. (robione na bazie uwodnionego teksturowanego białka soi) strukturą, zapachem i smakiem do złudzenia przypominają swoje tradycyjne odpowiedniki. Widzimy, że polski rynek stopniowo się rozwija, a zainteresowanie roślinnymi alternatywami mięsa rośnie wręcz bardzo szybko – mówi Stan McGowan, szef marketingu i sprzedaży w firmie Foods Brothers, będącej wyłącznym dystrybutorem produktów marki Linda McCartney’s w Polsce. – Obecnie produkty Linda McCartney’s w naszym kraju można znaleźć przede wszystkim w wybranych lokalach i sklepach. Bobby Burger będzie jedyną siecią burgerowni w Polsce, która oferuje taką pozycję w menu – dodaje Stan McGowan.

Cena burgera „Power Plant” to 19 zł. Co ważne, „roślinne mięso” będzie przygotowywane na osobnych grillach i docelowo każdy burger dostępny w sieci będzie mógł bazować na takim kotlecie. – Wszystkie pozycje w naszym menu można dowolnie modyfikować zgodnie z preferencjami klientów – zmieniając sosy, dodatki, bułki, kotlety czy sery. Teraz do kotletów wołowych, drobiowych i czterech wegetariańskich, dochodzi roślinny z soi – dodaje Maciej Sobolewski, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Bobby Burger.