teamate9Dawid pochodzi z Moszczenicy, małej miejscowości koło Krakowa. Pięć lat temu stworzył tam Mosquito Spot Moszczenica – mountainboardową miejscówkę, która obecnie jest najlepszym spotem treningowym w kraju i miejscem rozgrywania Mountainboardowych Mistrzostw Polski.

Od małego był zajawiony sportami ekstremalnymi i można śmiało powiedzieć, że przez ostatnie 10 lat próbował prawie wszystkiego, ale ostatecznie jego życiową pasją stał się mountainboard!

Jest zawodnikiem, instruktorem, prezesem stowarzyszenia oraz organizatorem zawodów i szkoleń mountainboardowych. Jeździ na pokazach w całej Polsce, po wszystkich zawodach w kraju i najważniejszych imprezach na świecie. Jest kilkukrotnym mistrzem Polski, finalistą mistrzostw świata i wielokrotnym zwycięzcą zawodów w Polsce, Niemczech i Słowenii.

Poza samą jazdą, zajmuje się promowaniem mountainboardingu, prowadzeniem stowarzyszenia Mountainboardinfo oraz organizowaniem i sędziowaniem zawodów. Od 2016 roku zajmuje się również szkoleniami i pokazami mountainboardowymi odbywającymi się na terenie całego kraju, dzięki jedynemu w Polsce mobilnemu zestawowi do pokazów.

Na co dzień studiuje na krakowskim AWF oraz Uniwersytecie Jagiellońskim, ale nie ma problemów, żeby zmienić plan i zamiast na uczelni, spędzić kilka dni na zawodach za granicą bądź pokazach mountainboardowych w innym mieście.

Dawid znajduje też czas na inne sporty – zimą można spotkać go na snowboardzie, którego jestem instruktorem i czasem startuje w zawodach oraz na deskorolce, latem – na wakeboardzie.

Więcej : Instagram | Facebook