Sebastian Karaś

Sebastian Karaś

Powiedzieć, że Sebastian interesuje się pływaniem to jak nie powiedzieć nic… Sebastian to prawdziwy fanatyk pływania, zafascynowany […]

Powiedzieć, że Sebastian interesuje się pływaniem to jak nie powiedzieć nic… Sebastian to prawdziwy fanatyk pływania, zafascynowany tym sportem od 8 roku życia. Szlifował swoje umiejętności przez kilkanaście lat na basenie, po czym dosłownie wypłynął na szerokie wody. W 2012 roku postanowił skupić się na pływaniu długodystansowym na otwartym akwenie, dzięki czemu już w 2017 roku ustanowił rekord na skalę światową: jest pierwszym człowiekiem na świecie, który przepłynął wpław 100 km przez Bałtyk. Dystans z Kołobrzegu na Bornholm pokonał w czasie 28 godzin i 30 minut. Na swoim koncie ma również szereg innych sukcesów pływackich, między innymi: rekordy w 24-godzinnym i godzinnym pływaniu non-stop, najlepszy polski czas w pokonaniu wpław Kanału La Manche, 50 medali we wszystkich kategoriach wiekowych na Mistrzostwach Polski w pływaniu na wodach otwartych czy rekord Otyliady z wynikiem 54 km i 200 m w czasie 12 h (1:19/100 metrów).

Ogromny głód wyzwań, ambicja oraz chęć rywalizacji sprawiły, że w 2018 r. Sebastian zadebiutował w zawodach triathlonowych i to z bardzo dobrym wynikiem! Dziś już może pochwalić się II miejscem w klasyfikacji generalnej na dystansie olimpijskim podczas zawodów Elemental Tri Series w Olsztynie, III miejscem w kategorii open oraz I w kategorii 25-29 lat na dystansie sprinterskim podczas MP Age Group Susz, II miejscem w kategorii open na dystansie ? Ironmana podczas Triathlon Energy w Bełchatowie oraz II pozycją w kategorii open podczas Sprint Triathlon Gdynia.

Sebastian inspiruje wielu ludzi do rozpoczęcia aktywnego stylu życia i podejmowania sportowych wyzwań. Jako trener z 10-letnim doświadczeniem szkoli pływaków oraz triathlonistów. Jest mistrzem Polski w pływaniu na wodach otwartych i wieloletnim członkiem Kadry Polski. Uwielbia podróże i aktywne spędzanie czasu.