Dawid Rząca

Dawid Rząca

Człowiek wielu zainteresowań, choć już od małego zajawiony sportami ekstremalnymi. Przez ostatnie 10 lat próbował prawie wszystkiego, […]

Człowiek wielu zainteresowań, choć już od małego zajawiony sportami ekstremalnymi. Przez ostatnie 10 lat próbował prawie wszystkiego, by ostatecznie jego życiową pasją stał się mountainboard.

Dawid jest zawodnikiem, instruktorem, prezesem stowarzyszenia Mountainboardinfo oraz organizatorem zawodów i szkoleń mountainboardowych. Jeździ na pokazach w całej Polsce, po wszystkich zawodach w kraju i najważniejszych imprezach na świecie. Jest kilkukrotnym mistrzem Polski, dwukrotnym wicemistrzem świata i wielokrotnym zwycięzcą zawodów w Polsce, Niemczech i Słowenii.

Pochodzi z Moszczenicy k. Krakowa, gdzie sześć lat temu stworzył Mosquito Spot Moszczenica  ? mountainboardową miejscówkę, która obecnie jest najlepszym spotem treningowym w kraju i miejscem rozgrywania Mountainboardowych Mistrzostw Polski. Na co dzień studiuje na krakowskiej AWF oraz Uniwersytecie Jagiellońskim, co bez problemów łączy z obecnością na zawodach za granicą bądź pokazach mountainboardowych w innym mieście. Dawid znajduje też czas na inne sporty ? zimą można spotkać go na snowboardzie, gdzie jest instruktorem i czasem startuje w zawodach, a latem jeździ na deskorolce i longboardzie.